Kontakt


+ 2 = 11

Per Andersson & Son Byggnads AB

Libro ringväg 34
752 28 Uppsala

Tfn: 018-694 800
Fax: 018-129 434

E-post: info@pabygg.net

 

Stefan Andersson

Titel: VD

Tel: 018-654842

Mob 0733-902130

E-mail: stefan.andersson@pabygg.net

 

Per Andersson

Titel: Senior Advisor

Tel: 018-654841

Mob 0733-902131

E-mail: info@pabygg.net

 

Ulrika Andersson

Titel: Personalansvarig

Tel: 018-654841

Mob 0733-118050

E-mail: ulrika.andersson@pabygg.net

 

Kia Eriksson

Titel: Ekonomi

Tel: 018-654840

E-mail: kia@pabygg.net

 

 

Axel Sandstedt

Titel: Marknadsansvarig

Tel: 018-654844

Mob 0707-774513

E-mail: axel@pabygg.net.

 

Roger Olsson

Titel: Projektledare

Tel: 018-654846

Mob 0733-902132

E-mail: roger.olsson@pabygg.net

 

Anders Karpmyr

Titel: Projektledare

Mob 070-777 12 70

E-mail: anders.karpmyr@pabygg.net

 

Kjell Karlsson

Titel: Kalkylator

Tel: 018-654845

Mob 0703-955595

E-mail: kjell@pabygg.net

 

 

Pressmeddelande 2015-12-15

ByggConstruct och PA-Bygg bildar ny stor byggaktör i Uppland.

BC och PA
Två företag, en tanke. ByggConstruct och PA-Bygg går ihop. Fr v Pär Karlsson, vd för ByggConstruct, Niclas Löfqvist, vvd ByggConstruct och Stefan Andersson, vd för PA-Bygg.

Uppsala växer. För att möta framtiden och kunna vara mer delaktiga i Uppsalas utveckling, har ByggConstruct AB och Per Andersson & Son Byggnads AB (PA-Bygg) beslutat sig för ett samgående. Med den nya organisationen får vi de resurser som krävs för att arbeta långsiktigt och genomföra nya intressanta byggprojekt.

PA-Bygg blir ett dotterbolag till ByggConstruct. Successivt kommer PA-Byggs verksamhet att flyttas över och bedrivas inom ByggConstruct. Genom samgåendet får ByggConstruct drygt 120 anställda och en omsättning på cirka 500 miljoner kr/år.

Läs mer >>